بازسازی شاهکار ناتمام بتهوون: داستان بازسازی دهمین سمفونی بتهوون

بازسازی شاهکار ناتمام بتهوون: داستان بازسازی دهمین سمفونی بتهوون

آیا سمفونی ناتمام بتهوون می تواند سرانجام به پایان برسد؟

هنگامی که لودویگ فون بتهوون در سال ۱۸۲۷، تنها سه سال پس از اتمام سمفونی نهم مشهور خود درگذشت، سمفونی دهم ناتمام او در قلب بسیاری از مردم خلأ ایجاد کرد. اما اکنون، به لطف همکاری پیشگام بین مورخان موسیقی، آهنگسازان، و دانشمندان کامپیوتر، چشم انداز طولانی مدت بتهوون به واقعیت تبدیل می شود.

سمفونی دهم بتهوون

تلاش های گذشته

علیرغم چندین تلاش قبلی برای بازسازی سمفونی دهم بتهوون، از جمله تلاش های قابل توجه در سال ۱۹۸۸ توسط بری کوپر، موسیقی شناس، کمیاب بودن طرح های بتهوون چالش بزرگی را ایجاد کرد. این طرح‌ها، در حالی که اجمالی به فرآیند خلاقانه بتهوون ارائه می‌کردند، برای تکمیل سمفونی فراتر از موومان اول کافی نبودند.

همکاری دانشمندان برای ساخت قطعه ناتمام  بتهوون

در اوایل سال ۲۰۱۹، دانشمندان پروژه بلندپروازانه ای را برای جشن گرفتن ۲۵۰ سالگی بتهوون با تکمیل دهمین سمفونی او آغاز کردند. با تکیه بر تیم متنوعی از متخصصان، از جمله احمد الگامال متخصص هوش مصنوعی، والتر ورزوا آهنگساز، رابرت لوین موسیقی شناس و مارک گاتهام کارشناس موسیقی محاسباتی، صحنه برای نوآوری آماده شد.

رمز گشایی از نبوغ بتهوون

این تیم با جمع شدن در کتابخانه موسیقی هاروارد، با وظیفه عظیم رمزگشایی طرح‌های بتهوون و درک مقاصد او روبرو شد. در همین حال، در جبهه هوش مصنوعی، تیم الگامال با چالش آموزش ماشینی برای تقلید از فرآیند خلاقانه بتهوون، از توسعه موتیف گرفته تا ارکستراسیون، مقابله کردند.

شکل گیری موفقیت آمیز سمفونی دهم

ماه ها کار دقیق در نوامبر ۲۰۱۹ به نقطه عطف مهمی ختم شد، زیرا نمرات تولید شده توسط هوش مصنوعی در مقابل تماشاگران در موزه خانه بتهوون اجرا شد. ادغام یکپارچه بخش‌های تولید شده توسط هوش مصنوعی با طرح‌های اصلی بتهوون، فصل جدیدی در نوآوری موسیقی را منعکس کرد.

هوش مصنوعی به عنوان کاتالیزور خلاقیت

در حالی که برخی ممکن است نقش هوش مصنوعی را در قلمرو هنری زیر سوال ببرند، الگامال آن را ابزاری قدرتمند برای باز کردن راه‌های جدید بیان می‌داند. این پروژه با دو حرکت کامل که در مدت ۱۸ ماه تنظیم شده است، گواهی بر نبوغ انسانی است که با کمک هوش مصنوعی تقویت شده است.

طلوع عصر جدید: ارائه دهمین سمفونی بتهوون به جهان

همانطور که سمفونی ناتمام بتهوون صدای خود را از طریق هوش مصنوعی پیدا می کند، گواهی بر میراث ماندگار همکاری هنری و نوآوری است. 

احمد الگامال، پروفسور دانشگاه راتگرز و مدیر آزمایشگاه هنر و هوش مصنوعی، به این سفر چشمگیر می پردازد و بر رابطه همزیستی بین تخصص انسانی و پیشرفت تکنولوژی در تعقیب برتری هنری تاکید می کند.

منابع

howstuffworks

۰ ۰ رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
www.novin.com
مقالات پیشنهادی سایوتک
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

بازسازی شاهکار ناتمام بتهوون: داستان بازسازی دهمین سمفونی بتهوون

فهرست