AI چه آینده ای را برای انسان رقم می زند؟

AI چه آینده ای را برای انسان رقم می زند؟

در این مقاله از بیل گیتس، آینده انسان با هوش مصنوعی را مرور می کنیم.

من هنوز نرم افزار را به اندازه زمانی که پل آلن و مایکروسافت را راه اندازی کردیم، دوست دارم. با این حال، اگرچه نرم افزار در طول سال ها به طور قابل توجهی بهبود یافته است، هنوز هم محدودیت هایی دارد.

در حال حاضر، برای انجام هر کاری در رایانه، باید مشخص کنید که از کدام برنامه استفاده کنید. برای مثال، ممکن است از Microsoft Word یا Google Docs برای تهیه پیش‌نویس یک پیشنهاد تجاری استفاده کنید، اما آنها نمی‌توانند در ارسال ایمیل، اشتراک‌گذاری سلفی، تجزیه و تحلیل داده‌ها، زمان‌بندی رویدادها یا خرید بلیط فیلم به شما کمک کنند. علاوه بر این، حتی بهترین پلتفرم‌های نرم‌افزاری نیز درک محدودی از کار، زندگی شخصی، علایق و روابط شما دارند و تنها می‌توانند بر اساس آن دانش محدود، وظایف خود را انجام دهند. این سطح از شخصی سازی و کمک امروزه تنها از طریق تعامل انسانی، مانند با یک دوست نزدیک یا دستیار شخصی قابل دستیابی است.

با این حال، در پنج سال آینده، این به طور کامل تغییر خواهد کرد. به جای استفاده از برنامه های مختلف برای کارهای مختلف، به سادگی قادر خواهید بود به دستگاه خود به زبان روزمره بگویید که می خواهید چه کاری انجام دهید. بسته به اطلاعاتی که انتخاب می کنید تا با آن به اشتراک بگذارید، نرم افزار قادر خواهد بود شخصاً پاسخ دهد و درک جامعی از زندگی شما داشته باشد. در آینده نزدیک، هر کسی که آنلاین باشد، می‌تواند یک دستیار شخصی بسیار پیشرفته با هوش مصنوعی داشته باشد.

به این نوع نرم افزار که می تواند زبان طبیعی را بفهمد و بر اساس شناختی که از کاربر دارد، وظایف مختلفی را انجام دهد، عامل نامیده می شود. من نزدیک به سه دهه است که به کارگزاران فکر می کنم و آنها را در کتاب سال ۱۹۹۵م “راه پیش رو” مورد بحث قرار داده ام. با این حال، پیشرفت های اخیر در هوش مصنوعی آنها را عملی و قابل اجرا کرده است.

عوامل نه تنها نحوه تعامل افراد با رایانه را متحول خواهند کرد، بلکه صنعت نرم افزار را نیز مختل خواهند کرد. آنها مهم ترین انقلاب محاسباتی را از زمان انتقال از دستورات تایپ به استفاده از رابط های گرافیکی کاربر به وجود خواهند آورد.

یک دستیار شخصی برای همه

برخی از منتقدان استدلال کرده‌اند که شرکت‌های نرم‌افزار قبلاً تلاش کرده‌اند قابلیت‌های مشابهی را ارائه دهند، اما این تلاش‌ها به طور گسترده توسط کاربران مورد استقبال قرار نگرفت. به عنوان مثال، مردم هنوز هم درباره کلیپی، دستیار دیجیتالی موجود در مایکروسافت آفیس که بعداً متوقف شد، جوک می کنند. بنابراین، چرا مردم این بار از عوامل استفاده می کنند؟

پاسخ این است که دستیار ها به طور قابل توجهی برتر خواهند بود. آنها در مکالمات ظریفی شرکت می کنند، کمک شخصی ارائه می دهند و کارهای پیچیده ای فراتر از نوشتن نامه های اولیه را انجام می دهند. مقایسه عوامل با ابزارهای هوش مصنوعی موجود امروز، که اکثر آنها ربات‌های محدود هستند، دستیاران فعال هستند، می‌توانند وظایف را در بین برنامه‌ها انجام دهند و با یادگیری از فعالیت‌های شما و شناخت الگوهای رفتاری شما در طول زمان به طور مداوم بهبود می‌یابند. اگرچه دستیاران پیشنهادات و توصیه هایی را ارائه می دهند، شما همیشه اختیار تصمیم گیری نهایی را حفظ خواهید کرد.

کلیپی یک ربات بود، نه یک مامور.

برای نشان دادن تأثیر تغییردهنده عوامل، اجازه دهید برنامه ریزی سفر را به عنوان مثال در نظر بگیریم. در حالی که یک ربات مسافرتی ممکن است هتل هایی را با بودجه شما شناسایی کند، یک دستیار عوامل دیگری مانند زمان سالی که قصد سفر دارید و ترجیح شما برای مقاصد جدید یا مکان های آشنا را در نظر می گیرد. مکان‌ها را پیشنهاد می‌کند، فعالیت‌هایی را بر اساس علایق و ماجراجویی‌های شما توصیه می‌کند، و حتی در رستوران‌هایی که مطابق با ترجیحات شما هستند، رزرو می‌کنند. دستیابی به این سطح از برنامه ریزی شخصی امروز مستلزم استخدام یک آژانس مسافرتی و صرف زمان برای توضیح نیازهای خود است.

هیجان انگیزترین جنبه عوامل هوش مصنوعی این است که آنها خدماتی را که در حال حاضر برای اکثر مردم بسیار گران هستند، دموکراتیک می کنند. تأثیر آنها به ویژه در مراقبت های بهداشتی، آموزش، بهره وری، سرگرمی و خرید قابل توجه خواهد بود.

AI

مراقبت های بهداشتی

در مراقبت های بهداشتی، نقش فعلی هوش مصنوعی در درجه اول حول وظایف اداری می چرخد. به عنوان مثال، برنامه‌هایی مانند Abridge، Nuance DAX و Nabla Copilot می‌توانند صدا را در طول قرارها ضبط کنند و یادداشت‌هایی را برای پزشکان ایجاد کنند تا بررسی کنند. با این حال، تغییر واقعی زمانی رخ خواهد داد که عوامل بتوانند به بیماران در زمینه تریاژ اولیه کمک کنند، در مورد مدیریت مسائل بهداشتی مشاوره ارائه دهند و به آنها کمک کنند تا تشخیص دهند که آیا به درمان پزشکی نیاز دارند یا خیر. این عوامل همچنین از کارکنان مراقبت های بهداشتی در تصمیم گیری حمایت می کنند و بهره وری را افزایش می دهند. این توسعه به ویژه در مناطق محروم که بسیاری از افراد به متخصصان مراقبت های بهداشتی دسترسی ندارند مفید خواهد بود.

در حالی که استقرار عوامل بالینی ممکن است به دلیل ماهیت زندگی یا مرگ مراقبت های بهداشتی بیشتر طول بکشد، در دسترس بودن شواهدی که مزایای کلی را نشان می دهد بسیار مهم خواهد بود. مهم است که بدانیم عوامل، مانند انسان، ممکن است اشتباه کنند، اما عدم مراقبت پزشکی نیز یک مسئله مهم است.

مراقبت از سلامت روان حوزه دیگری است که در آن عوامل تأثیر قابل توجهی خواهند داشت. در حال حاضر جلسات درمانی هفتگی یک امر لوکس تلقی می شود و بسیاری از افرادی که می توانند از درمان بهره مند شوند به آن دسترسی ندارند

عوامل هوش مصنوعی آموزش دیده و متخصص در سلامت روان، درمان را مقرون به صرفه تر و در دسترس تر می کنند. در حالی که چت ربات های اولیه مانند Wysa و Youper در این زمینه پیشرفت کرده اند، دستیاران تعامل بسیار عمیق تری را ارائه می دهند. با اجازه شما، یک کارشناس سلامت روان می تواند تاریخچه زندگی، روابط و احساسات شما را درک کند. هر زمان که به آن نیاز داشته باشید در دسترس خواهد بود و هرگز بی تاب نمی شود. علاوه بر این، با دسترسی به داده‌های ساعت هوشمند شما، می‌تواند پاسخ‌های فیزیکی شما را در طول جلسات درمانی کنترل کند و نشان دهد که چه زمانی ممکن است مفید باشد که با یک درمانگر انسانی مشورت کنید، مثلاً هنگام بحث در مورد مشکلی با رئیس‌تان، ضربان قلب شما افزایش می‌یابد.

تحصیلات

من همیشه در مورد راه هایی که نرم افزار می تواند شغل معلمان را ساده کند و به یادگیری دانش آموزان کمک کند، مشتاق بوده ام. نرم‌افزار جایگزین معلمان نمی‌شود، اما با شخصی‌سازی آموزش برای دانش‌آموزان و رهایی معلمان از وظایف اداری، کار آنها را تکمیل می‌کند و به آنها اجازه می‌دهد زمان بیشتری را به حیاتی‌ترین جنبه‌های شغل خود اختصاص دهند. این تغییرات مهم در نهایت شروع به رخ دادن کردند.

فناوری پیشرفته کنونی Khanmigo است، یک ربات مبتنی بر متن که توسط Khan Academy توسعه یافته است. می تواند تدریس خصوصی در موضوعاتی مانند ریاضی، علوم و علوم انسانی ارائه دهد. به عنوان مثال، می تواند فرمول درجه دوم را توضیح دهد و مسائل ریاضی را برای تمرین ایجاد کند. همچنین می تواند به معلمان در کارهایی مانند برنامه ریزی درسی کمک کند. من مدت‌هاست که حامی کارهای سال خان بوده‌ام و اخیراً در پادکستم با او مصاحبه کردم تا درباره آموزش و هوش مصنوعی صحبت کنم.

با این حال، ربات های مبتنی بر متن تازه شروع کار هستند. دستیاران فرصت های یادگیری اضافی متعددی را باز خواهند کرد.

به عنوان مثال، تنها تعداد کمی از خانواده ها می توانند برای تکمیل یادگیری کلاس درس، تدریس خصوصی را بپردازند. اگر عوامل بتوانند جوهره آموزش مؤثر را درک کنند، این دستورالعمل تکمیلی را برای هرکسی که آن را می خواهد باز می کنند. اگر یک معلم خصوصی علایق دانش‌آموزی مانند Minecraft و Taylor Swift را بداند، از Minecraft برای آموزش محاسبه حجم و مساحت و اشعار تیلور سوئیفت برای آموزش داستان‌گویی و طرح‌های قافیه استفاده می‌کند. این تجربه بسیار غنی‌تر خواهد بود و شامل گرافیک، صدا و شخصی‌سازی فراتر از آنچه معلمان مبتنی بر متن امروزی ارائه می‌دهند، خواهد بود.

بهره وری

در حال حاضر رقابت قابل توجهی در این زمینه وجود دارد. مایکروسافت در حال ادغام Copilot خود با Word، Excel، Outlook و سایر خدمات است. گوگل کارهای مشابهی را با Assistant، Bard و ابزارهای بهره وری آن انجام می دهد. این خلبان‌ها می‌توانند وظایف مختلفی را انجام دهند، مانند تبدیل یک سند مکتوب به یک اسلاید، پاسخ دادن به سوالات زبان طبیعی در مورد صفحات گسترده، و خلاصه کردن رشته‌های ایمیل در حین ارائه دیدگاه هر فرد.

ماموران از این هم فراتر خواهند رفت. داشتن یک دستیار شبیه به داشتن یک دستیار اختصاصی برای کمک به کارهای مختلف است که در صورت تمایل می تواند به طور مستقل کار کند. اگر یک ایده تجاری دارید، یک دستیار به شما در ایجاد یک طرح تجاری، تهیه یک ارائه، و حتی تولید نمایش های بصری از محصول شما کمک می کند. شرکت ها می توانند دستیارانی را برای کارمندان خود فراهم کنند تا مستقیماً با آنها مشورت کنند و از آنها بخواهند در هر جلسه برای پاسخ به سؤالات شرکت کنند.

“اگر دوستی تحت عمل جراحی قرار گرفته باشد، دستیار شما به شما پیشنهاد می دهد که گل بفرستد و مراحل سفارش را برای شما انجام دهد.”

چه در یک دفتر کار کنید یا نه، دستیار شما همان پشتیبانی را ارائه می دهد که دستیاران شخصی در حال حاضر به مدیران ارائه می کنند. اگر دوستی تحت عمل جراحی قرار گرفته باشد، دستیار شما به شما پیشنهاد ارسال گل و انجام مراحل سفارش را می دهد. اگر تمایل دارید با هم اتاقی قدیمی خود تماس بگیرید، با دستیار آنها هماهنگ می شود تا زمان مناسبی برای جلسه پیدا کنید. درست قبل از رسیدن، به شما یادآوری می کند که فرزند بزرگ آنها اخیراً در دانشگاه محلی کالج را شروع کرده است.

سرگرمی و خرید

هوش مصنوعی می‌تواند در انتخاب تلویزیون جدید و ارائه توصیه‌هایی برای فیلم‌ها، کتاب‌ها، نمایش‌ها و پادکست‌ها کمک کند. علاوه بر این، شرکتی که من در آن سرمایه‌گذاری کرده‌ام اخیراً Pix را راه‌اندازی کرده است، که به شما امکان می‌دهد سوالاتی مانند “از کدام فیلم‌های رابرت ردفورد لذت ببرم، و کجا می‌توانم آنها را تماشا کنم؟” و سپس توصیه هایی را بر اساس ترجیحات گذشته شما ارائه می دهد. Spotify یک دی جی مجهز به هوش مصنوعی دارد که نه تنها آهنگ ها را مطابق با ترجیحات شما پخش می کند، بلکه با شما گفتگو می کند، حتی شما را با نام خطاب می کند.

دستیاران به سادگی توصیه نمی کنند. آنها به شما کمک می کنند تا اقدام کنید. اگر می‌خواهید دوربین بخرید، دستیار شما نظرات را برای شما می‌خواند و خلاصه می‌کند، توصیه می‌کند و پس از تصمیم‌گیری، سفارش می‌دهد. اگر ذکر کنید که می‌خواهید جنگ ستارگان را تماشا کنید، مشخص می‌کند که آیا مشترک سرویس پخش مناسب هستید یا خیر و پیشنهاد می‌کند در صورت لزوم ثبت نام کنید. و اگر در مورد آنچه که در حال و هوای شما هستید مطمئن نیستید، پیشنهادات شخصی ارائه می دهد و نحوه پخش فیلم یا نمایش دلخواه شما را مشخص می کند.

همچنین اخبار و سرگرمی های متناسب با علایق خود دریافت خواهید کرد . CurioAI ، که پادکست‌های سفارشی را در مورد هر موضوعی که در مورد آن پرس و جو می‌کنید ایجاد می‌کند، نگاهی اجمالی به آنچه در آینده است را ارائه می‌دهد.

انقلاب تکنولوژیک در صنعت

به طور خلاصه، دستیاران قادر خواهند بود تقریباً در هر فعالیت و جنبه ای از زندگی کمک کنند. پیامدهای آن برای صنعت نرم افزار و جامعه به عنوان یک کل عمیق خواهد بود.

در صنعت محاسبات، ما اغلب در مورد پلتفرم‌ها بحث می‌کنیم که فناوری‌هایی هستند که برنامه‌ها و خدمات بر اساس آن‌ها ساخته می‌شوند. اندروید، iOS و ویندوز همگی نمونه هایی از پلتفرم ها هستند. عوامل پلت فرم بعدی خواهند بود.

“برای ایجاد یک برنامه یا سرویس جدید، فقط باید به دستیار خود در مورد خواسته های خود اطلاع دهید.”

برای ایجاد یک برنامه یا سرویس جدید، نیازی به دانستن نحوه کدنویسی یا طراحی گرافیک نخواهید داشت. شما به سادگی دستیار خود را از خواسته های خود مطلع خواهید کرد. این برنامه قادر به نوشتن کد، طراحی ظاهر برنامه، ایجاد لوگو و انتشار برنامه در فروشگاه آنلاین خواهد بود. راه‌اندازی اخیر GPT توسط OpenAI، نگاهی اجمالی به آینده‌ای دارد که در آن غیر توسعه‌دهندگان می‌توانند به راحتی دستیارهای خود را ایجاد و به اشتراک بگذارند.

عوامل نیز بر نحوه استفاده ما از نرم افزار و نحوه توسعه آن تأثیر خواهند گذاشت. آنها جایگزین موتورهای جستجو خواهند شد زیرا آنها در یافتن و خلاصه کردن اطلاعات بهتر خواهند بود. آنها جایگزین بسیاری از وب سایت های تجارت الکترونیک خواهند شد زیرا بهترین قیمت ها را برای شما پیدا می کنند و محدود به چند فروشنده نمی شوند. آنها همچنین جایگزین پردازشگرهای کلمه، صفحات گسترده و سایر برنامه های بهره وری خواهند شد. کسب‌وکارهای جداگانه‌ای که امروز داریم – تبلیغات جستجو، شبکه‌های اجتماعی با تبلیغات، خرید و نرم‌افزار بهره‌وری – در یکی ادغام می‌شوند.

من معتقد نیستم که هیچ شرکتی بر صنعت نمایندگی تسلط داشته باشد. موتورهای هوش مصنوعی متعددی در دسترس خواهند بود. در حال حاضر، عامل ها در نرم افزارهای دیگر مانند پردازشگرهای کلمه و صفحات گسترده ادغام شده اند، اما در نهایت، آنها به طور مستقل عمل خواهند کرد. در حالی که ممکن است برخی از دستیاران برای استفاده با تبلیغات رایگان باشند، من پیش بینی می کنم که بیشتر آنها به پرداخت نیاز دارند. این بدان معناست که شرکت‌ها انگیزه‌ای خواهند داشت تا دستیاران را به جای تبلیغ‌کنندگان، برای شما کار کنند. با قضاوت بر اساس تعداد شرکت هایی که امسال کار روی هوش مصنوعی را آغاز کرده اند، رقابت شدیدی وجود خواهد داشت که کارگزاران را بسیار مقرون به صرفه می کند.

با این حال، قبل از اینکه عوامل پیچیده ای که توضیح دادم به واقعیت تبدیل شوند، باید به چندین سؤال در مورد فناوری و نحوه استفاده از آن بپردازیم. من قبلاً در مورد چالش های ایجاد شده توسط هوش مصنوعی نوشته ام، بنابراین در اینجا به طور خاص بر روی عوامل تمرکز خواهم کرد.

چالش های فنی

هیچ کس هنوز متوجه نشده است که ساختار داده برای یک عامل چگونه خواهد بود. برای ایجاد دستیاران شخصی، به نوع جدیدی از پایگاه داده نیاز داریم که بتواند تمام جزئیات علایق و روابط شما را ذخیره کند و به سرعت اطلاعات را بازیابی کند و در عین حال حریم خصوصی شما را دست نخورده نگه دارد. روش‌های ذخیره‌سازی جدید مانند پایگاه‌های داده برداری در حال بررسی هستند، زیرا ممکن است برای ذخیره داده‌های تولید شده توسط مدل‌های یادگیری ماشین بهتر باشند.

سوال دیگر این است که مردم با چند عامل تعامل خواهند داشت. آیا دستیار شخصی شما از کارگزار درمانگر و معلم ریاضی شما جدا خواهد بود؟ اگر چنین است، چه زمانی باید همکاری کنند و چه زمانی باید به وظایف خاص خود پایبند باشند؟

اگر دستیار شما نیاز به برقراری ارتباط با شما داشته باشد، یا با شما صحبت می کند یا در تلفن شما ظاهر می شود.

چگونه با دستیار خود تعامل خواهید داشت؟ شرکت ها در حال بررسی گزینه های مختلف مانند برنامه ها، عینک ها، آویزها، پین ها و حتی هولوگرام هستند. در حالی که همه اینها ممکن است، من معتقدم اولین پیشرفت مهم در تعامل انسان و عامل از طریق هدفون ها خواهد بود. اگر دستیار شما نیاز به برقراری ارتباط با شما داشته باشد، با شما صحبت می کند یا در تلفن شما ظاهر می شود. به عنوان مثال، ممکن است بگوید، “پرواز شما تاخیر دارد. آیا می‌خواهید صبر کنید یا می‌توانم به رزرو مجدد آن کمک کنم؟” اگر بخواهید، می‌تواند صداهای اطراف شما را کنترل کند و با جلوگیری از نویز پس‌زمینه، تقویت گفتاری که شنیدن آن سخت است، یا آسان‌تر کردن درک فردی با لهجه سنگین، آنها را تقویت کند.

چالش های دیگری نیز وجود دارد. در حال حاضر هیچ پروتکل استانداردی وجود ندارد که به عوامل اجازه دهد با یکدیگر ارتباط برقرار کنند. هزینه نمایندگی ها باید برای همه مقرون به صرفه باشد. ترغیب دستیار به روشی که پاسخ درست را ارائه دهد باید آسان تر باشد. ما باید از توهمات جلوگیری کنیم، به ویژه در زمینه های حیاتی مانند مراقبت های بهداشتی، که در آن دقت بسیار مهم است، و اطمینان حاصل کنیم که عوامل به دلیل تعصبات خود به افراد آسیب نمی رسانند. علاوه بر این، ما می‌خواهیم اطمینان حاصل کنیم که ماموران نمی‌توانند وظایفی را که قرار نیست انجام دهند، اگرچه نگرانی‌های من در مورد عوامل سرکش کمتر از مجرمان انسانی است که از عوامل برای اهداف مخرب سوء استفاده می‌کنند.

حریم خصوصی و سوالات بزرگ دیگر

با پیشرفت همه این موارد، مسائل مربوط به حریم خصوصی و امنیت آنلاین حتی از آنچه که قبلاً هستند، فوری تر خواهند شد. شما باید این توانایی را داشته باشید که تصمیم بگیرید دستیار شما به چه اطلاعاتی دسترسی داشته باشد، بنابراین می توانید مطمئن باشید که داده های شما فقط با افراد و شرکت هایی که انتخاب می کنید به اشتراک گذاشته می شود.

اما داده هایی که با دستیار خود به اشتراک می گذارید متعلق به چه کسی است و چگونه می توانید از استفاده مناسب آن اطمینان حاصل کنید؟ هیچ کس نمی خواهد شروع به دریافت تبلیغات مربوط به چیزی که با دستیار درمانگر خود به اشتراک گذاشته است، کند. آیا مجری قانون می تواند از داده های دستیار شما به عنوان مدرکی علیه شما استفاده کند؟ چه زمانی دستیار شما باید از انجام عملی که ممکن است برای شما یا دیگران مضر باشد خودداری کند؟ چه کسی ارزش های تعبیه شده در عامل ها را تعیین می کند؟

سوال دیگر این است که دستیار شما چقدر اطلاعات باید به اشتراک بگذارد. به عنوان مثال، اگر می خواهید با دوستی ملاقات کنید، نمی خواهید دستیار شما بگوید: “اوه، او سه شنبه دوستان دیگر را می بیند و نمی خواهد شما را شامل شود.” علاوه بر این، اگر دستیار شما به شما در نوشتن ایمیل های کاری کمک می کند، باید توجه داشته باشید که از اطلاعات شخصی یا داده های اختصاصی شغل های قبلی خود استفاده نکنید.

با این حال، مسائل دیگری وجود دارد که توسط شرکت ها و دولت ها به تنهایی تصمیم گیری نمی شود. به عنوان مثال، عوامل می توانند بر نحوه تعامل ما با دوستان و خانواده تأثیر بگذارند. امروز، با به خاطر سپردن جزئیات زندگی او، مانند روز تولدش، به کسی نشان دهید که به او اهمیت می دهید. اما وقتی می دانند که دستیار شما احتمالاً به شما یادآوری کرده و از ارسال گل مراقبت کرده است، آیا باز هم برای آنها معنی دار خواهد بود؟

در آینده‌ای دور، عوامل حتی ممکن است انسان‌ها را وادار کنند تا با سؤالات عمیق درباره هدف مواجه شوند. آینده ای را تصور کنید که در آن کارگزاران آنقدر پیشرفته هستند که مردم می توانند با کار بسیار کمتر، کیفیت زندگی بالایی داشته باشند. در چنین سناریویی، مردم با زمان خود چه می کنند؟ وقتی یک دستیار همه پاسخ ها را دارد، آیا هنوز کسی تمایل به تحصیل دارد؟ آیا می‌توانیم زمانی که بیشتر مردم وقت آزاد دارند، جامعه ای امن و مرفه داشته باشیم؟

با این حال، هنوز تا رسیدن به آن نقطه فاصله داریم. در این بین، ماموران در راه هستند. در چند سال آینده، آنها به طور کامل نحوه زندگی ما را چه آنلاین و چه آفلاین متحول خواهند کرد.

منابع

https://www.gatesnotes.com

https://www.digitalinformationworld.com

۰ ۰ رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
www.novin.com
مقالات پیشنهادی سایوتک
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

AI چه آینده ای را برای انسان رقم می زند؟

فهرست