۶ شیء مرموز هواپیمای فضایی چین کجا هستند؟

۶ شیء مرموز هواپیمای فضایی چین کجا هستند؟

 فضایی روباتیک Shenlong چین یا هواپیمای  (“اژدهای الهی”)  تنها چهار روز پس از پرتاب سومین ماموریت خود، به نظر می رسد شش شی مرموز را در مدار زمین قرار داده است. علاقه مندان به فضاهای آماتور در سراسر جهان از نزدیک این اجرام را زیر نظر گرفته اند و متوجه سیگنال هایی شده اند که از برخی از آنها می آید.

شش شیء مرموز هواپیمای فضایی چینی چه نام دارند؟

این اشیاء مرموز OBJECT A، B، C، D، E و F نام‌گذاری شده‌اند. اسکات تیلی، یک ردیاب ماهواره‌ای و ستاره‌شناس آماتور، نشان می‌دهد که سیگنال‌های شی A شبیه سیگنال‌هایی است که هواپیمای فضایی چین در مأموریت‌های قبلی ساطع کرده بود. تیلی در X (توئیتر سابق) این اشیاء را “بال مرد اسرارآمیز” می نامد و حدس می زند که انتشارات OBJECT A ممکن است به یک شی نزدیک متصل باشد، اگرچه هیچ مدرک محکمی برای حمایت از این ایده وجود ندارد.

از سوی دیگر، به نظر می رسد OBJECT D و E سیگنال های پراکنده “placeholder” را بدون داده های همراه منتشر می کنند. برخلاف سیگنال‌های مأموریت‌های قبلی هواپیماهای فضایی چین، این سیگنال‌ها متناوب هستند و برای مدت طولانی فعال نمی‌مانند. چندین روز رصد و ردیابی با آنتن های ماهواره ای برای جمع آوری این داده ها طول کشید.

Tilley و سایر ردیاب‌های ماهواره‌ای سیگنال‌ها را به دقت تجزیه و تحلیل کرده‌اند و مطمئن هستند که انتشارات از خود اجسام یا نزدیکی آنها می‌آید. این نتیجه گیری بر اساس مشاهدات در طول مسیرهای مورد انتظار در آسمان، عدم وجود اشیاء شناخته شده دیگر در پرتو آنتن در طول جمع آوری داده ها، و مدولاسیون منحصر به فرد سیگنال هایی است که قبلاً با مأموریت های هواپیمای فضایی چین در فرکانس ۲۲۸۰ مگاهرتز مرتبط بود.

به طور خلاصه، اگرچه این هواپیمای فضایی چین مداری مشابه دو مورد قبلی را دنبال می کند، اما رفتار رادیویی متفاوتی را نشان می دهد. افزودن گسیل‌های شی D و E جدید است، که احتمال برخورد نزدیک بین شی A و D/E را نشان می‌دهد که دومی در مدارهای بیضی شکل و اولی در مداری نزدیک به دایره است.

نمونه مشابه فضاپیمای فضایی مرموز آمریکایی چیست؟

هواپیمای فضایی چین در ماموریت های گذشته رفتارهای مشابهی از خود نشان داده است و اجرام ناشناخته را در مدار رها می کند. ایالات متحده همچنین دارای یک هواپیمای فضایی روباتیک قابل استفاده مجدد به نام X-37B ساخت بوئینگ است که رفتار های مخفیانه مشابهی در مورد عملیات و قابلیت های خود دارد. به گفته نیروی فضایی ایالات متحده، نیروی فضایی ایالات متحده در حال آماده شدن برای پرتاب X-37B بر فراز موشک فالکون هوی اسپیس ایکس است و به نظر می رسد زمان پرتاب هواپیماهای فضایی قابل استفاده مجدد هر دو کشور از نظر استراتژیک هماهنگ باشد.

[wpdatatable id=24]

منابع

space.com

۰ ۰ رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
www.novin.com
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

۶ شیء مرموز هواپیمای فضایی چین کجا هستند؟

فهرست