۱۰ مهارت مورد نیاز برای رزومه کاری

۱۰ مهارت مورد نیاز برای رزومه کاری

ایجاد یک رزومه خوب می تواند مشکل باشد. گاهی اوقات، کوتاه و شیرین نگه داشتن آن و در عین حال ارائه اطلاعات با کیفیت کافی برای اثرگذاری ماندگار، چالش برانگیز است.

 

کارفرمایان به ویژه به مهارت هایی که شما دارید علاقه مند هستند. هنگام تصمیم گیری در مورد اینکه چه چیزی در رزومه خود بگنجانید، دانستن چه مهارت هایی با شغل مرتبط است، بسیار مهم است. و البته، مهم است که فقط مهارت هایی را فهرست کنید که واقعاً دارید.

 

بنابراین، چگونه می‌توانید بهترین مهارت‌ها را برای گنجاندن در رزومه خود تعیین کنید؟ و اگر به دنبال شغلی از راه دور هستید چه؟

 

مهارت های سخت در مقابل مهارت های نرم در رزومه شما

مهارت های متعددی وجود دارد که می توانید در هر رزومه ای بگنجانید و باید موثرترین آنها را انتخاب کنید. مهارت‌های فنی سخت و مختص شغل و مهارت‌های نرمی وجود دارد که هر شغلی به آن نیاز دارد.

 

مهارت‌های سخت، توانایی‌های فنی مختص یک شغل خاص هستند و اغلب قابل اندازه‌گیری هستند. برای مثال، توسعه دهندگان نرم افزار ممکن است زبان های برنامه نویسی خاصی را در مجموعه مهارت های سخت خود بگنجانند. مهارت‌های نرم، توانایی‌های شخصی یا خلاقانه‌ای هستند که می‌توانند به طور طبیعی به وجود بیایند یا در طول زمان توسعه یابند. نمونه هایی از مهارت های نرم عبارتند از سازگاری، خودانگیختگی، مهارت های افراد، مدیریت زمان و توانایی کار تحت فشار.

 

برخی از مهارت‌های فوق‌العاده‌ای که کارفرمایان دوست دارند در رزومه شما ببینند، اگر به دنبال کار از راه دور هستید عبارتند از: ارتباطات کتبی و شفاهی، توانایی کار مستقل، مدیریت زمان و وظایف، سازماندهی، راحتی با فناوری، و دانش خاص از ابزارهای ارتباط از راه دور مانند زوم، اسکایپ، دراپ باکس، گوگل سوئیت، و غیره.

 

اکنون، بیایید به بخش مهارت‌ها برای رزومه شما بپردازیم.

مهارت‌ های نرم برتر برای ثبت در رزومه

 

مهارت‌های نرم (مهارت‌های شخصی) متعددی وجود دارد که می‌توانید در رزومه خود بگنجانید، اما چگونه می‌دانید کدام‌ها را باید بگنجانید؟ در اینجا یک لیست سریع از نمونه های مهارت های نرم است که باید در رزومه خود بگنجانید. (مطمئن شوید که شرح شغل را به دقت مرور کرده و مهارت های نرم را که مرتبط با شغل هستند شناسایی کنید.)

مهارت های حل مسئله

مهم نیست چه شغلی دارید، مواقعی پیش می‌آید که همه چیز اشتباه می‌شود. کارفرمایان می خواهند بدانند که شما می توانید به سرعت و به طور موثر راه حل هایی را بیابید. برخی از مشاغل عمدتاً در مورد حل مشکلات شرکت، مشتریان یا هر دو هستند.

 

مهارت های تفکر انتقادی

توانایی تفکر منطقی و متفکرانه اساس تفکر انتقادی است. کارفرمایان برای کارگرانی ارزش قائل هستند که می توانند مشکلات یا پروژه ها را تجزیه و تحلیل کنند و بهترین گام ها را برای برداشتن تعیین کنند. متفکران انتقادی اغلب روش‌های جدید و بهبود یافته‌ای برای کار ارائه می‌کنند که آن را به یک مهارت ارزشمند برای رزومه شما تبدیل می‌کند.

 

مهارت انعطاف پذیری

بسیاری از سازمان ها و صنایع از کارکنانی که می توانند خود را با شرایط مختلف وفق دهند قدردانی می کنند. داشتن توانایی طبیعی برای استفاده از روش ها و رویکردهای مختلف در شرایط مختلف برای دستیابی به بهترین نتایج بسیار ارزشمند است.

 

مهارت های ارتباطی

چه به صورت کتبی یا شفاهی، توانایی برقراری ارتباط با رئیس، همکاران و مشتریان/مشتریان ارزشمند است. هرچه در آن بهتر باشید، نتایج بهتری می توانید بدست آورید.

مهارت برای رزومه

مهارت کار گروهی

بیشتر مشاغل شامل کار با دیگران در برخی موارد است و کارفرمایان می خواهند بدانند که شما می توانید در یک محیط تیمی پیشرفت کنید. برخی مشاغل اهمیت بیشتری نسبت به سایرین به این مهارت می دهند.

 

مهارت های سازمانی

این فقط داشتن یک میز مرتب نیست. این در مورد سازماندهی وظایف و پروژه ها برای خود، همکاران و مدیریت است. یک رزومه با ساختار مناسب می تواند مهارت های سازمانی شما را به طور موثر نشان دهد.

 

مهارت خلاق بودن

تفکر خارج از چارچوب و ارائه راه حل های خلاقانه یک دارایی در هر نقشی است. اگر می توانید به روشی برخورد کنید که قبلاً انجام نشده است، این خلاقیت را در رزومه خود از طریق نمونه هایی از مشکلاتی که حل کرده اید یا مهارت های خلاقانه ای مانند نوشتن یا طراحی برجسته کنید.

 

مهارت هوش هیجانی

هوش هیجانی به توانایی شناسایی و مدیریت احساسات خود و دیگران اشاره دارد. در محل کار، منطقی و متین بودن، مدیریت فراز و نشیب ها بدون از دست دادن کنترل، بسیار مهم است. این مهارت به ویژه برای نقش های مدیریتی مهم است.

 

مهارت توجه به جزئیات

اطمینان از پیروی از تمام دستورالعمل ها در کار ضروری است. این امر به ویژه هنگام کار با دیگران بسیار مهم است. توجه به جزئیات برای هر نقشی ضروری است. در رزومه خود نمونه هایی از مواقعی که توجه شما به جزئیات باعث شده یا اشتباه احتمالی را برطرف کرده است، ارائه دهید.

 

مهارت مسئولیت پذیری

کارمند خوب بودن مستلزم مسئولیت پذیری در قبال وظایف و مسئولیت پذیری از اشتباهات است. بیشتر مدیران ترجیح می دهند دائماً کارمندان خود را چک نکنند. مسئولیت پذیری یعنی انجام کارهایی که برای تکمیل وظایف خود باید انجام دهید.

 

مهارت های سخت برای رزومه شما 

مهارت های سخت اغلب فنی تر هستند و هر صنعت یا نوع شغل معمولاً مجموعه مورد نیاز خود را دارد. پیدا کردن مهارت های سخت مورد انتظار برای رشته شما ممکن است نیاز به تحقیق داشته باشد. در اینجا نمونه هایی از مهارت های سخت مورد تقاضا در بسیاری از صنایع وجود دارد. (توضیحات شغلی را با دقت مرور کنید تا مشخص کنید کدام مهارت‌های سخت را دارید که برای آن شغل کاربرد بیشتری دارد.)

 

مهارت های دیجیتال

تعداد کمی از حرفه ها نیازی به استفاده از کامپیوتر و انواع خاصی از نرم افزار ندارند. به احتمال زیاد می توانید “مهارت های دیجیتال” را به دو یا سه مهارت فنی خاص برای رشته خود تقسیم کنید. اکثر مشاغل نیاز به تجربه با نرم افزار جلسات ویدیویی، برنامه های مدیریت پروژه و سایر نرم افزارهای مرتبط با شرکت دارند.

 

مهارت طراحی

به غیر از حرفه های واضح مانند گرافیک یا طراحی وب، مشاغل در بازاریابی، تبلیغات، برندسازی، مهندسی و ساخت و ساز ممکن است به برخی از انواع مهارت های طراحی نیاز داشته باشند، حتی اگر فقط برای ایجاد ارائه باشد.

مهارت های رزومه کاری

مهارت تحلیل داده ها

تجزیه و تحلیل داده ها در حال حاضر تقاضای زیادی دارد و بسیاری از مشاغل به توانایی تجزیه و تحلیل معیارها و استخراج کاربردهای عملی از آنها نیاز دارند. مهارت های تحلیلی در رزومه شما ارزشمند است.

 

مهارت مذاکره

بسیاری از مشاغل شامل فروش یک محصول یا خدمات، خرید سهام یا کالا، دلالی معاملات برای تولید یا حمل و نقل، و ایجاد مشارکت برای تبلیغات یا سرمایه گذاری است.

 

مهارت در ریاضیات

حرفه های مالی، بازرگانی، مهندسی، ساخت و ساز، تولید، تدارکات، مراقبت های بهداشتی و عملیات اغلب به مهارت در ریاضیات نیاز دارند. اگر حرفه شما از نظر ریاضی سنگین است، زمینه های مهارت های خاص تری را مشخص کنید.

 

مهارت مدیریت پروژه

بسیاری از مشاغل به مهارت های مدیریت پروژه نیاز دارند. مدیریت جریان کار و انجام تکالیف به موقع بخشی از مدیریت پروژه است. هرگونه تجربه با نرم افزار مدیریت پروژه یا تکمیل پروژه ها را زودتر از موعد مشخص کنید.

مهارت بازار یابی

بازاریابی شامل فروش و ترویج محصولات و خدمات است. حتی اگر شما یک بازاریاب نیستید، بسیاری از شرکت ها ممکن است برای این مهارت سخت ارزش قائل شوند. دانستن نکات برجسته و مزیت های محصول شرکت شما و اینکه بتوانید در مورد آنها صحبت کنید یا بنویسید، برای مشاغل مختلف ارزشمند است. تجربه بازاریابی خاص یا رسانه های اجتماعی حتی بهتر است.

مهارت های اداری

حتی اگر شغل شما اداری نباشد، احتمالاً مهارت های اداری بخشی از نقش شما هستند. این مهارت ها شامل مدیریت مسئولیت های شما، سازماندهی، برنامه ریزی، برنامه ریزی، نوشتن ایمیل و مدیریت فایل ها است. کارفرمایان می خواهند بدانند که شما می توانید مسئولیت جزئیات را بر عهده بگیرید.

مهارت های نوشتاری

بسیاری از مشاغل نیاز به نوشتن دارند، چه برای مشتریان و چه برای همکاران. داشتن توانایی اولیه نوشتن برای رزومه شما لازم و یک مهارت حیاتی است. نشان دادن این مهارت از طریق نامه‌های پوششی و ایمیل‌های نوشته شده با استخدام‌کننده، و فهرست کردن پروژه‌های سنگین نوشتاری که تکمیل کرده‌اید، می‌تواند مفید باشد.

 

مهارت در زبان های خارجی

دوزبانه بودن می تواند یک مهارت با ارزش باشد که شما را از دیگران متمایز می کند. حتی اگر یک نقش یا شرکت در ابتدا به یک کارمند دوزبانه نیاز نداشته باشد، ممکن است این مهارت را به خوبی ببینند. تسلط به زبان دیگر می تواند به ویژه در نقش هایی که شامل تعامل با مشتری یا مشتری است مفید باشد.

 

 

به دنبال کلمات کلیدی هدف باشید

اگر مطمئن نیستید که کدام مهارت برای موقعیت شما مناسب است، یک راه سریع برای بررسی مهارت هایی که کارفرما به دنبال آن است، مرور شرح شغل است. چندین بار آن را بخوانید و احتمالاً سه یا چهار مهارت کلیدی که به طور مکرر ذکر شده را شناسایی خواهید کرد. اگر اینطور است، روی برجسته کردن این مهارت ها در رزومه خود تمرکز کنید.

منابع

https://www.flexjobs.com

https://thedigitalprojectmanager.com

thebalancemoney.com

 

 

۰ ۰ رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
www.novin.com
مقالات پیشنهادی سایوتک
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

۱۰ مهارت مورد نیاز برای رزومه کاری

فهرست