ناسا اولین فرود آرتمیس بر ماه را به بحث می گذارد

ناسا اولین فرود آرتمیس بر ماه را به بحث می گذارد

ماه‌نشین Peregrine Astrobotic آرتمیس 1
تیم‌های Astrobotic در روز سه‌شنبه، ۱۴ نوامبر ۲۰۲۳، در مرکز عملیات فضایی Astrotech در نزدیکی مرکز فضایی کندی آژانس در فلوریدا، برچسب ناسا را ​​بر روی ماه‌نشین Peregrine Astrobotic نصب می‌کنند.

ناسا قرار است در روز چهارشنبه ۲۹ نوامبر ساعت ۱۴ یک کنفرانس تلفنی رسانه ای برگزار کند. EST برای صحبت در مورد تجهیزات علمی در اولین پرواز تجاری روباتیک به ماه. این بخشی از ابتکار CLPS (خدمات تجاری ماه محموله ماه) ناسا در برنامه آرتمیس است.

فرود آرتمیس 1 روی ماه
ایده هنرمندانه از فرود آینده بر ماه که تحت برنامه جدید ناسا آرتمیس انجام شد.

Astrobotic Technologies فرودگر Peregrine خود را بر روی موشک Vulcan ULA پرتاب خواهد کرد که هم ناسا و هم محموله های تجاری را به ماه می برد. این پرتاب زودتر از یکشنبه، ۲۴ دسامبر، از مجتمع پرتاب ۴۱ در ایستگاه نیروی فضایی کیپ کاناورال در فلوریدا برنامه ریزی شده است. پیش بینی می شود فرودگر ماه پرگرین در اوایل سال ۲۰۲۴ روی ماه فرود آید.

می‌توانید کنفرانس را در وب‌سایت ناسا به نشانی: https://www.nasa.gov/nasatv گوش دهید

مراحل پرتاب آرتمیس

سخنرانان این کنفرانس عبارتند از:

– جوئل کرنز، معاون معاون اکتشاف، اداره ماموریت علمی، مقر ناسا در واشنگتن

– رایان واتکینز، دانشمند برنامه، دفتر استراتژی و ادغام علوم اکتشافی، مقر ناسا

– کریس کولبرت، مدیر برنامه، CLPS، مرکز فضایی جانسون ناسا در هیوستون

– جان تورنتون، مدیر عامل، Astrobotic، پیتسبورگ

ناسا در ماه مه ۲۰۱۹ وظیفه تحویل محموله های علمی را به Astrobotic محول کرد. در میان اقلام موجود در فرودگر، Peregrine Mission One محموله های ناسا را حمل خواهد کرد که در حال بررسی اگزوسفر ماه، خواص حرارتی سنگ سنگی ماه، فراوانی هیدروژن در خاک در محل فرود، مغناطیسی است. میدان ها و پایش محیط تشعشع.

به عنوان بخشی از آرتمیس، ناسا با فروشندگان مختلف CLPS کار می کند تا به طور منظم محموله هایی را برای آزمایش ها، آزمایش های فناوری و نمایش قابلیت ها به ماه تحویل دهد تا به کاوش سطح ماه کمک کند. این شرکت‌ها می‌توانند در مناقصه‌ای برای تحویل محموله‌های ناسا به ماه، از جمله ادغام و عملیات محموله، پرتاب از زمین و فرود بر سطح ماه، مناقصه بدهند. ارزش قراردادهای CLPS تا سال ۲۰۲۸ تا ۲.۶ میلیارد دلار است.

مسیر آرتمیس از زمین تا ماه

از طریق CLPS و اکتشافات انسانی در نزدیکی قطب جنوبی قمری، ناسا در نظر دارد تا یک برنامه منظم از ماموریت های ماه را به عنوان آماده سازی برای ارسال فضانوردان به مریخ ایجاد کند.

منابع

https://www.nasa.gov

https://www.nasa.gov

https://www.space.com

۰ ۰ رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
www.novin.com
مقالات پیشنهادی سایوتک
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

ناسا اولین فرود آرتمیس بر ماه را به بحث می گذارد

فهرست