ناسا اتصال فضاپیمای باری به ایستگاه فضایی را زنده پخش می کند

ناسا اتصال فضاپیمای باری به ایستگاه فضایی را زنده پخش می کند

پخش زنده ناسا

ناسا پرتاب و لنگر انداختن فضاپیمای باری Roscosmos Progress 86 را به صورت زنده نشان خواهد داد. حدود سه تن غذا، سوخت و آذوقه برای خدمه اکسپدیشن ۷۰ در ایستگاه فضایی بین المللی حمل می کند.

سفینه باری Roscosmos Progress 84 به ماژول پویسک ایستگاه فضایی بین‌المللی ناسا متصل شده است.

این فضاپیمای بدون سرنشین قرار است در ساعت ۴:۲۵ بامداد روز جمعه، ۱ دسامبر (۱۴:۲۵ به وقت بایکونور) با موشک سایوز از پایگاه بایکونور در قزاقستان پرتاب شود.

می‌توانید پوشش ناسا را از ساعت ۴ صبح در سرویس پخش ناسا پلاس از طریق وب یا برنامه ناسا تماشا کنید. این پوشش همچنین در تلویزیون ناسا، یوتیوب و وب سایت این آژانس به صورت زنده خواهد بود. 

فضاپیمای progress یک سفر دو روزه و ۳۴ مداری به ایستگاه فضایی بین المللی خواهد داشت. این فضاپیمای باری به طور خودکار در ساعت ۶:۱۴ صبح روز یکشنبه، ۳ دسامبر به ماژول Poisk متصل می شود. پوشش اتصال از ساعت ۵:۳۰ صبح در تلویزیون ناسا و وب سایت آژانس آغاز می شود.

برنامه ناسا برای بازگشت progress

این فضاپیما تقریباً شش ماه در ایستگاه فضایی می‌ماند و سپس برای ورود مجدد کنترل‌شده به جو زمین برای دفع زباله‌های خدمه باز می‌شود.

ایستگاه فضایی بین‌المللی یک مرکز برای علم، فناوری و نوآوری‌های انسانی است که امکان تحقیق بر روی زمین را ندارند. ناسا بیش از ۲۳ سال است که از حضور مستمر انسان در ایستگاه پشتیبانی می کند و به انسان ها می آموزد که برای مدت طولانی در فضا زندگی و کار کنند. ایستگاه فضایی به عنوان سکویی برای توسعه مقاصد تجاری در فضا، اقتصاد پایین مدار زمین، و اکتشافات آینده ناسا، از جمله ماموریت های آرتمیس به ماه و در نهایت، مریخ عمل می کند.

منابع

https://www.nasa.gov

۰ ۰ رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
www.novin.com
مقالات پیشنهادی سایوتک
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

ناسا اتصال فضاپیمای باری به ایستگاه فضایی را زنده پخش می کند

فهرست