مهارت سخنرانی خود را با ۱۰ نکته بهبود ببخشید

مهارت سخنرانی خود را با ۱۰ نکته بهبود ببخشید

در اینجا ۱۰ نکته من برای سخنرانی در جمع آمده است:

۱-احساس عصبی بودن طبیعی است. تمرین کنید و آماده شوید!

همه افراد واکنش های فیزیولوژیکی مانند ضربان قلب و لرزش دست ها را تجربه می کنند. این احساسات را با عملکرد ضعیف مرتبط نکنید. مقداری عصبیت مفید است – هوشیاری و آمادگی برای بهترین عملکرد شما را افزایش می دهد. برای غلبه بر اضطراب، به طور کامل آماده شوید، یادداشت های خود را مرور کنید و به طور گسترده تمرین کنید، حتی خودتان را ضبط کنید یا از یک دوست بازخورد بخواهید.

۲. مخاطبان خود را بشناسید. صحبت شما درباره آنهاست نه شما.

قبل از ساختن پیام خود، مخاطبان خود را در نظر بگیرید. در مورد آنها بیاموزید تا انتخاب کلمات، سطح اطلاعات، الگوی سازمانی و بیانیه انگیزشی خود را متناسب با آن تنظیم کنید.

مهارت سخنرانی

۳. مواد خود را به طور مؤثر سازماندهی کنید تا به هدف خود برسید.

چارچوب سخنرانی خود را با تعریف موضوع، هدف کلی، هدف خاص، ایده اصلی و نکات اصلی ایجاد کنید. در ۳۰ ثانیه اول توجه مخاطب را به خود جلب کنید.

۴. مراقب بازخورد باشید و با آن سازگار شوید.

روی مخاطب متمرکز بمانید. واکنش های آنها را بسنجید، پیام خود را تنظیم کنید و انعطاف پذیر باشید. یک سخنرانی تکرار شده ممکن است توجه متعهدترین شنوندگان را از دست بدهد.

۵. اجازه دهید شخصیت شما بدرخشد.

خودت باش؛ فقط اطلاعات را بیان نکنید زمانی که شخصیت شما روبه‌رو می‌شود، اعتبار شما افزایش می‌یابد و مخاطب وقتی شما را به‌عنوان یک فرد واقعی ببیند، بیشتر به شما اعتماد می‌کند.

۶. از طنز استفاده کنید، داستان بگویید و از زبان موثر استفاده کنید.

برای جذب مخاطب، طنز یا حکایات را به ارائه خود وارد کنید. لمس های شخصی، مانند داستان ها، به خوبی با شنوندگان طنین انداز می شود.

۷. از خواندن بپرهیزید; از یک طرح کلی کار کنید

برای حفظ تمرکز مخاطب، ارتباط چشمی خود را حفظ کنید. یک طرح کلی می تواند حافظه شما را تضعیف کند و شما را در مسیر درست نگه دارد.

۸. از صدا و دستان خود به طور موثر استفاده کنید. از حرکات عصبی خودداری کنید

سخنرانی
ارتباط غیرکلامی پیام را منتقل می کند. یک تحویل خوب نباید توجه را به خود جلب کند، بلکه باید ایده ها را به وضوح و بدون حواس پرتی بیان کند.

۹. در ابتدا توجه را جلب کنید و با پایانی پویا ببندید.

از شروع با کلیشه ها خودداری کنید. در عوض، از یک آمار غافلگیرکننده، یک حکایت جالب یا یک نقل قول مختصر استفاده کنید. با یک خلاصه و یک بیانیه قوی برای پایانی به یاد ماندنی به پایان برسانید.

۱۰. از وسایل سمعی و بصری هوشمندانه استفاده کنید.

برای جلوگیری از قطع ارتباط با مخاطب، استفاده از وسایل کمکی را محدود کنید. آنها باید محتوای شما را تقویت یا شفاف کنند و توجه مخاطب را جلب و حفظ کنند.

به یاد داشته باشید، تمرین در ارتباطات کامل نمی شود. هیچ کس انتظار کمال را ندارد، اما صرف زمان برای آماده سازی بدون شک گفتار شما را بهبود می بخشد. در حالی که ممکن است تمام اعصاب را از بین نبرید، می توانید یاد بگیرید که آنها را به طور موثر مدیریت کنید.

منابع

https://professional.dce.harvard.edu

https://www.cydcor.com

https://www.inc.com

cubo.to

۰ ۰ رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
www.novin.com
مقالات پیشنهادی سایوتک
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

مهارت سخنرانی خود را با ۱۰ نکته بهبود ببخشید

فهرست