ماموریت فضایی مخفیانه X-37B آمریکا دوباره به فضا پرتاب شد

ماموریت فضایی مخفیانه X-37B آمریکا دوباره به فضا پرتاب شد

ویژگی های ماموریت فضایی X-37B آمریکا

هواپیمای فضایی X-37B که توسط ارتش آمریکا مورد استفاده قرار می گیرد، ماموریت مخفی دیگری را آغاز کرده است که انتظار می رود حداقل چند سال به طول انجامد. یک موشک اسپیس ایکس فالکون هوی، که توسط نیروی فضایی آمریکا اداره می شود، این هواپیمای فضایی را از مرکز فضایی کندی در فلوریدا در ۲۸ دسامبر ۲۰۲۳ پرتاب کرد. این ماموریت مخفی شامل آزمایش هایی با اطلاعات طبقه بندی شده است و توسط نیروی فضایی آمریکا به عنوان بخشی از آن اداره می شود. برنامه پرتاب فضایی امنیت ملی این هواپیمای فضایی در طول این ماموریت بدون سرنشین، آزمایش هایی را در نواحی مداری و فناوری های جدید برای درک فضا انجام خواهد داد.

v2XEoe7rbGiSTM37PYXCwX 970 80.jpg

جالب است بدانید که این پرتاب اولین باری است که X-37B توسط موشک قدرتمندتر فالکون هوی حمل می‌شود و احتمال بیشتر پرواز در مدارهای بالاتر از مدارهای معمولی آن در پایین زمین را نشان می‌دهد. X-37B برای پروازهای مداری طولانی با قابلیت فرود مستقل مانند هواپیما طراحی شده است. بارهای مختلف و آزمایش های فناوری را حمل می کند. اگرچه مدت ماموریت فعلی فاش نشده است، انتظار می‌رود که از الگوی پروازهای طولانی‌تر پیروی کند و احتمالاً تا ژوئن ۲۰۲۶ یا بعد از آن ادامه یابد. 

VBqJuPcBwP73ZQKzVJKUbL 650 80.jpg

نکات مهم ماموریت های فضایی مخفیانه 

این ماموریت ها پیشرفت های مهم در فناوری های فضایی قابل استفاده مجدد را برجسته می کند و بر اهمیت استراتژیک فضا در جنگ افروزی و تحقیقات علمی تأکید می کند. پرتاب X-37B دقیقاً همزمان با سومین ماموریت هواپیمای فضایی شن لانگ چین از سال ۲۰۲۰ است. هر دو X-37B و Shenlong که به ماهیت مخفیانه خود معروف هستند، رقابت فضایی فزاینده بین آمریکا و چین را نشان می دهند.

hindustantimes

space.com

۰ ۰ رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
www.novin.com
مقالات پیشنهادی سایوتک
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

ماموریت فضایی مخفیانه X-37B آمریکا دوباره به فضا پرتاب شد

فهرست