دینکینش، کشف جدید ماموریت لوسی ناسا

دینکینش، کشف جدید ماموریت لوسی ناسا

کشف جدیدی از سیارک دینکینش توسط فضاپیمای لوسی ناسا

هال لویسون، محقق اصلی ماموریت لوسی از مؤسسه تحقیقاتی جنوب غربی در بولدر، کلرادو، هیجان خود را در مورد مواجهه اخیر این ماموریت با سیارک دینکینش ابراز کرد. او خاطرنشان کرد که نام دینکینش، به معنای “شگفت انگیز” در زبان آمهری، واقعاً مطابق شهرت خود است. این ماموریت که در ابتدا برای پرواز توسط هفت سیارک برنامه ریزی شده بود، گسترش یافت و شامل دینکینش، دو قمر تروا و یک ماهواره شد و مجموع آنها را به ۱۱ جرم آسمانی رساند.

قبل از رویارویی فضاپیما با دینکینش، تیم لوسی در مورد احتمال اینکه این سیارک یک سیستم دوتایی است، به دلیل تغییرات در روشنایی سیارک که توسط ابزارهای لوسی در طول زمان مشاهده می‌شود، حدس زدند. تصاویر اولیه تایید کرد که دینکینش در واقع یک سیستم باینری نزدیک است. یک تجزیه و تحلیل اولیه از تصاویر نشان می دهد که بدن بزرگتر تقریباً ۰.۵ مایل (۷۹۰ متر) عرض دارد، در حالی که اندازه بدن کوچکتر حدود ۰.۱۵ مایل (۲۲۰ متر) است.

این رویارویی در درجه اول به عنوان یک آزمایش در حین پرواز برای فضاپیما عمل کرد که به طور خاص بر ارزیابی سیستم ردیابی ترمینال تمرکز داشت. این سیستم لوسی را قادر می‌سازد تا سیارکی را که با سرعت ۱۰۰۰۰ مایل در ساعت می‌گذرد، به‌طور مستقل ردیابی کند.

منابع

nasa

۰ ۰ رای ها
امتیازدهی به مقاله
  موشن کپچر (mocap) چیست و چه کاربرد هایی دارد؟
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
www.novin.com
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

دینکینش، کشف جدید ماموریت لوسی ناسا

فهرست