تولد انسان در فضا: آینده بلند پروازانه نسل بشر در ۲۰۲۴

تولد انسان در فضا: آینده بلند پروازانه نسل بشر در ۲۰۲۴

مریخ بهترین مکان برای بزرگ کردن فرزندانتان نیست – یا شاید هم همینطور باشد. دکتر اگبرت ادلبروک، کارآفرین هلندی، در نوامبر آینده در حال کاوش در تولید مثل انسان در فضا است تا مشخص کند آیا این یک گزینه مناسب برای آینده است یا خیر. 

توسعه نوزاد انسان در فضا
کارشناسان می گویند تحقیقات در مورد IVF در فضا برای پیشرفت بشریت بسیار مهم است.

ادلبروک، رئیس بیوتکنولوژی SpaceBorn United، معتقد است که بشریت به یک برنامه پشتیبان نیاز دارد و هدفش این است که ما را به گونه ای چند سیاره ای تبدیل کند.  محدودیت های لقاح آزمایشگاهی (IVF) را در یک محیط مداری آزمایش می کند.

سفرهای فضایی
با افزایش محبوبیت سفرهای فضایی تجاری، احتمال بارداری مداری نیز افزایش می یابد.

SpaceBorn قصد دارد یک آزمایشگاه کوچک را به مدار پایین زمین (در ۱۲۰۰ مایلی سطح زمین) برای آزمایش های IVF راه اندازی کند. این آزمایشگاه، به اندازه یک جعبه کفش، برای مقاومت در برابر تشعشعات زیاد و گرانش کمتر طراحی شده است. این می تواند گرانش زمین، ماه یا مریخ را با حرکت با سرعت های مختلف تکرار کند. پس از حدود پنج یا شش روز، جنین در حال رشد، که به عنوان بلاستوسیست شناخته می شود، برای سفر بازگشت به صورت برودتی منجمد می شود.

نوزاد انسان در فضا

محققان در مورد تأثیر نیروهای صفر-G بر روی جنین در هنگام ورود مجدد نگران هستند. این آزمایش که با استارت‌آپ آلمانی Atmos Space Cargo انجام شد، با آزمایش‌های جوندگان آغاز می‌شود و در صورت موفقیت به آزمایش انسانی می‌رود.

با رایج تر شدن پروازهای فضایی تجاری، احتمال بارداری در فضا افزایش می یابد. محققان بر این باورند که درک اثرات صفر-G بر تولید مثل بسیار مهم است. با این حال، منافع و بودجه دولت، به ویژه از سوی برنامه تحقیقات انسانی ناسا، محدود است.

ادلبروک نیاز به بودجه برای تحقیقات خود را تأیید می کند و بر اهمیت گسترش منطقه آسایش ما در فضا تأکید می کند. ابتکارات بخش خصوصی، مانند SpaceBorn، ممکن است نقش مهمی در افزایش درک ما از تولید مثل در فضا داشته باشد.

nypost.com

universetoday

discovermagazine.com

۰ ۰ رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
www.novin.com
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

تولد انسان در فضا: آینده بلند پروازانه نسل بشر در ۲۰۲۴

فهرست