اولین ماهواره مونتاژ داخلی مصر توسط چین به فضا ارسال شد

اولین ماهواره مونتاژ داخلی مصر توسط چین به فضا ارسال شد

روز گذشته، مصر اولین ماهواره خود به نام MisrSat-2 را که در داخل کشور مونتاژ شده بود، از مرکز پرتاب ماهواره جیوکوان چین به فضا پرتاب کرد. این اطلاعات هم از سوی آژانس فضایی مصر (EgSA) و هم از سازمان فضایی ملی چین (CNSA) به دست آمده است.

همکاری فضایی چین و مصر

EgSA اظهار داشت که این دستاورد حاصل توافقنامه همکاری فنی و اقتصادی بین مصر و چین است. آنها اشاره کردند که مهندسان مصری با همتایان چینی برای طراحی و ساخت این ماهواره همکاری کردند.

بیانیه مطبوعاتی EgSA تاکید کرد که پرتاب MisrSat-2 نشان دهنده همکاری موفق مصر و چین در زمینه های مختلف، به ویژه در فناوری و فضا است. این رویداد به عنوان یک گام مهم در توسعه صنایع پیشرفته از جمله صنعت ماهواره در مصر تلقی می شود.

CNSA اعلام کرد که دولت چین بودجه این پروژه را تامین می کند و آن را به نمادی از همکاری چین با سایر کشورها در فناوری پیشرفته فضایی تبدیل می کند. همچنین نقطه عطفی در همکاری چین و مصر در فضا به حساب می آید.

این ماهواره که توسط موشک حامل Long March-2C منتقل شده است، نشان دهنده اولین تلاش مشترک در سنجش از دور بین دانشمندان چینی و مصری است.

اهرام آنلاین گزارش داد که MisrSat-2 با کمک ۹۲ میلیون دلاری چین در فوریه ۲۰۲۲ ساخته شد. در مرکز مونتاژ، ادغام و آزمایش ماهواره EgSA (AITC)، بزرگترین مرکز در نوع خود در آفریقا و میانه مونتاژ و آزمایش شد

اهداف پرتاب ماهواره مصری

هدف این ماهواره حمایت از اهداف توسعه پایدار مصر با استفاده از فناوری فضایی برای بهبود مناطق حیاتی مانند کشاورزی، اکتشاف منابع معدنی، شناسایی منابع آب های سطحی و مطالعه تأثیرات تغییرات آب و هوایی بر محیط زیست است.

علاوه بر این، تا پایان سال ۲۰۲۳، NExSat-1، یک ریزماهواره طراحی شده برای برنامه ریزی شهری، قرار است از چین پرتاب شود. NARSS مصر در ساخت این ماهواره با فناوری فضایی برلین (BST) همکاری کرد.

middleeastmonitor.com

ts2.space

۰ ۰ رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
www.novin.com
مقالات پیشنهادی سایوتک
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

اولین ماهواره مونتاژ داخلی مصر توسط چین به فضا ارسال شد

فهرست