اسپیس ایکس ۲۲ ماهواره استارلینک را تا ۲۰ نوامبر به فضا پرتاب می کند

اسپیس ایکس ۲۲ ماهواره استارلینک را تا ۲۰ نوامبر به فضا پرتاب می کند

اسپیس ایکس قرار است ۲۲ ماهواره اینترنتی دیگر استارلینک را در اوایل صبح دوشنبه (۲۰ نوامبر) از کالیفرنیا به فضا پرتاب کند.

برنامه پرتاب استارلینک

یک موشک فالکون ۹ اسپیس ایکس قرار است روز دوشنبه ظرف یک پنجره چهار ساعته از ساعت ۱:۳۳ بامداد به وقت شرقی (۰۶۳۳ به وقت گرینویچ؛ ۱۰:۳۳ بعد از ظهر ۱۹ نوامبر به وقت محلی کالیفرنیا) از پایگاه نیروی فضایی وندنبرگ به پرواز درآید.

پرتاب استارلینک اسپیس ایکس
موشک فالکون ۹ اسپیس ایکس ۲۲ ماهواره استارلینک را در ۲۹ اکتبر ۲۰۲۳ از پایگاه نیروی فضایی وندنبرگ کالیفرنیا به مدار زمین پرتاب کرد.

می‌توانید پخش زنده را در حساب X اسپیس ایکس (که قبلاً توییتر نامیده می‌شد)، تقریباً پنج دقیقه قبل از پرتاب تماشا کنید.

 

اگر همه چیز طبق برنامه پیش برود، مرحله اول فالکون ۹ برای فرود عمودی حدود ۸.۵ دقیقه پس از پرتاب در کشتی بدون سرنشین ” Of Course I Still Love You” که در اقیانوس آرام قرار دارد، به زمین باز می گردد.

تجسم منظومه استارلینک
تجسم ۳۰ ۰۰۰ ماهواره برنامه ریزی شده از صورت فلکی Starlink Generation 2 تا سال ۲۰۲۲. صورت فلکی فرعی مختلف با رنگ های متفاوت نشان داده شده است.

همانطور که در شرح ماموریت اسپیس ایکس گفته شد، این پانزدهمین پرتاب و فرود برای اولین مرحله این موشک است. این تاریخچه شامل ۹ پرتاب دیگر استارلینک و آزمایش تغییر مسیر دوگانه سیارک است، یک ماموریت ناسا که با موفقیت یک فضاپیما با یک سیارک در سپتامبر ۲۰۲۲ برخورد کرد.

 

۲۲ ماهواره استارلینک تقریباً ۶۲.۵ دقیقه پس از بلند شدن از مرحله بالایی فالکون ۹ در مدار پایین زمین مستقر خواهند شد.

ماموریت های قبلی اسپیس ایکس

در اخبار مرتبط، اسپیس ایکس آخر هفته شلوغی داشت و ۲۳ ماهواره استارلینک  را از ایستگاه نیروی فضایی کیپ کاناورال در فلوریدا در جمعه شب (۱۷ نوامبر) به فضا پرتاب کرد.

دیش استارلینک

روز شنبه، اسپیس ایکس همچنین دومین پرواز آزمایشی استارشیپ را انجام داد، یک سیستم نسل بعدی که برای استعمار انسان در ماه و مریخ طراحی شده است. در حالی که استارشیپ در ابتدا عملکرد خوبی داشت و به حداکثر ارتفاع در حدود ۹۱ مایل (۱۴۸ کیلومتر) رسید، این ماموریت حدود هشت دقیقه پس از بلند شدن با “جداسازی سریع برنامه ریزی نشده” – اصطلاح اسپیس ایکس برای انفجار به پایان رسید.

 

پرتاب صبح دوشنبه ابتدا برای یکشنبه برنامه ریزی شده بود اما پس از آغاز بارگیری پیشران به تعویق افتاد.

منابع

https://www.space.com

cnet.com

eso.org

ts2.space

۰ ۰ رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
www.novin.com
مقالات پیشنهادی سایوتک
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

اسپیس ایکس ۲۲ ماهواره استارلینک را تا ۲۰ نوامبر به فضا پرتاب می کند

فهرست