ناسا و spaceX چه چیزی را به ایستگاه فضایی ارسال کردند

ناسا و spaceX چه چیزی را به ایستگاه فضایی ارسال کردند

پس از پرتاب موفق بیست و نهمین ماموریت تجاری اسپیس ایکس، آزمایش‌های علمی و فناوری متنوعی در مسیر ایستگاه فضایی بین‌المللی صورت می‌گیرد.

جزئیات ماموریت ناسا و spaceX

فضاپیمای بدون سرنشین دراگون اسپیس ایکس با حدود ۶۵۰۰ پوند محموله در ساعت ۸:۲۸ بعد از ظهر به وسیله موشک فالکون ۹ از پرتابگاه ۳۹A در مرکز فضایی کندی ناسا در فلوریدا به پرواز درآمد. این فضاپیما قرار است روز شنبه، ۱۱ نوامبر، ساعت ۵:۲۱ صبح به طور مستقل در ایستگاه فضایی پهلو بگیرد و حدود یک ماه در ایستگاه فضایی باقی بماند.

پوشش زنده ورود از ساعت ۳:۴۵ صبح در سرویس پخش ناسا پلاس از طریق وب یا برنامه ناسا آغاز می‌شود. این پوشش همچنین به صورت زنده در تلویزیون ناسا، یوتیوب و وب‌سایت این آژانس ارائه خواهد شد.

SpaceX Dragon ILLUMA-T (مودم کاربر و پایانه تقویت‌کننده نمایش رله ارتباطات لیزری یکپارچه رله مدار پایین زمین)، که ارتباطات لیزری با سرعت داده بالا را از ایستگاه فضایی به زمین از طریق LCRD (نمایش رله ارتباطات لیزری) ناسا آزمایش می‌کند. همچنین AWE (آزمایش امواج جوی) آژانس، امواج گرانشی اتمسفر را برای درک جریان انرژی در جو و فضای فوقانی زمین مطالعه می‌کند.

دور نمای ماه از ایستگاه فضایی بین المللی
دور نمای ماه از ایستگاه فضایی بین المللی

این فضاپیما همچنین تحقیقات بهداشت تنفسی، فناوری تصفیه آب، و سخت‌افزارهای مختلفی را به ایستگاه فضایی تحویل خواهد داد. این تحقیقات به پیشرفت در زمینه‌های زیست‌شناسی، بیوتکنولوژی، علوم فیزیکی، و علوم زمین و فضا کمک می‌کند و به فناوری‌های اکتشافی برای مأموریت‌های انسانی و رباتیک در مدارهای بالا و حتی سفرهای طولانی‌مدت به ماه و مریخ اشاره می‌کند.

آیا Starship  اسپیس ایکس بزرگتر از ایستگاه فضایی بین المللی است؟

تقویت‌کننده Super Heavy با ارتفاع ۲۲۶ فوت (۶۹ متر) ارتفاع دارد که معادل برجی از حدود ۲۳ فیل آفریقایی است. وقتی کل سیستم با استارشیپ ترکیب می‌شود، جرم بلند کردن آن ۱۱ میلیون پوند است که حدود ۵۰۰۰ تن متریک را نشان می‌دهد. برای مقایسه، وزن ایستگاه فضایی بین‌المللی کمتر از ۱ میلیون پوند است.

ISS ناسا چقدر بزرگ است؟

ISS از انتها تا انتها ۳۵۷ فوت یا ۱۰۸ متر دارد که تقریباً به اندازه یک زمین فوتبال آمریکایی است. وزن ایستگاه فضایی تقریباً ۱ میلیون پوند است. از نظر زندگی در فضا، ایستگاه فضایی بین المللی بزرگتر از یک خانه شش خوابه است.

منابع

https://www.businessinsider.comhttps://www.kennedyspacecenter.com

https://www.nasa.gov

۰ ۰ رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
www.novin.com
مقالات پیشنهادی سایوتک
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

ناسا و spaceX چه چیزی را به ایستگاه فضایی ارسال کردند

فهرست