ناسا موتور موشک انفجاری دوار خود را آزمایش کرد

ناسا موتور موشک انفجاری دوار خود را آزمایش کرد

مرکز پرواز فضایی مارشال ناسا در هانتسویل، آلاباما، با آزمایش موفقیت آمیز یک پیشرانه نوآورانه به نام موتور موشک انفجاری چرخشی (RDRE) به موفقیت بزرگی دست یافت. در این آزمایش، یک RDRE پرینت سه بعدی عملکرد مداوم را به مدت ۲۵۱ ثانیه نشان داد و بیش از ۵۸۰۰ پوند نیروی رانش تولید کرد.

 

 

توماس تیزلی، مهندس اصلی دستگاه‌های احتراق برای آزمایش RDRE، توضیح داد که این عملکرد پایدار الزامات فعالیت‌هایی مانند فرود فضاپیما یا مانور در اعماق فضا را برآورده می‌کند، که برای حرکت فضاپیما از ماه به مریخ بسیار مهم است.

آزمایش آتش داغ اولیه RDRE در مارشال در تابستان ۲۰۲۲ با همکاری In Space LLC و دانشگاه پوردو انجام شد. این آزمایش قبلی بیش از ۴۰۰۰ پوند نیروی رانش را برای نزدیک به یک دقیقه به دست آورد. هدف آزمایش اخیر بهبود درک چگونگی تطبیق محفظه احتراق برای سطوح مختلف رانش، پشتیبانی از سیستم های مختلف موتور و گسترش کاربردهای بالقوه آن بود. این کاربردها شامل فرودگرها، موتورهای مرحله فوقانی و حتی پیشرانه عقب مافوق صوت، یک روش کاهش سرعت حیاتی برای فرود محموله های بزرگتر، به طور بالقوه از جمله انسان، بر روی سطح مریخ است.

ویدئویی از مرکز پرواز فضایی مارشال ناسا، احتراق یک محفظه احتراق RDRE در مقیاس کامل را در طول آزمایش پیشگامانه ۲۵۱ ثانیه ای ثبت کرد و توانایی موتور را با بیش از ۵۸۰۰ پوند رانش برجسته کرد.

توماس تیزلی تاکید کرد که RDRE نشان دهنده بهبود قابل توجهی در کارایی طراحی است و ناسا را به توسعه سیستم های پیشران سبک وزن که قادر به حمل جرم و محموله بیشتر به فضای عمیق تر هستند، نزدیک تر می کند. این پیشرفت با چشم انداز ماه تا مریخ ناسا مطابقت دارد، و همکاری مداوم با مرکز تحقیقات گلن ناسا در کلیولند و محققان در Venus Aerospace در حال بررسی راه‌هایی برای مقیاس‌سازی فناوری برای عملکرد بالاتر هستند.

منابع

nasa

۰ ۰ رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
www.novin.com
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

ناسا موتور موشک انفجاری دوار خود را آزمایش کرد

فهرست